KULLANIM KOŞULLARI

InterCa Eğitim ve Bilişim Hizmetleri, Super English (“Şirket”, “biz” veya “bize”) tarafından sunulan Super English™’e hoş geldiniz. Size, bu hükümler ve koşullara (“Kullanım Koşulları”) ve ilgili Super English Gizlilik Politikasına (“[1}Gizlilik Politikası{2]”) tabi olan bu hizmete (aşağıda açıklandığı şekilde) erişim sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Hizmete erişip onu kullanarak, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasını onayladığınızı, kabul ettiğinizi ve anladığınızı ifade etmiş olursunuz. Bu Kullanım Koşullarını veya Gizlilik Politikasını kabul etmiyorsanız, Hizmeti kullanmayın.

 

 1. Genel Olarak Kullanım Koşulları Hakkında.

1.1. Size kolaylık sağlamak için bu Koşullar hem İngilizce hem de Türkçe olarak mevcuttur; ancak uyuşmazlık durumunda Türkçe versiyonu kati olarak kabul edilecektir.

1.2. Büyük harfle yazılmış olan koşullar, ya bu Kullanım Koşulları metninde ya da Bölüm 10 ‘da açıklanmıştır.

1.3. Şirket, Super English web sitesinin sahibidir ve onu işletir. Size çevrimiçi hizmetlerimiz ve web sitesi işlevimiz aracılığıyla çevrimiçi yolla ve web sitesinde mevcut olan indirme olanakları aracılığıyla çevrimdışı yolla kurslarımızı (toplu olarak “Hizmet”) sunarak İngilizce öğrenme imkanı tanıyoruz. Hizmet, Şirket’in sunduğu Super English kursunu (“Kurs”) içermektedir.

1.4. Aşağıda, bu Kullanım Koşullarına dâhil edilmiş olan belirli hüküm ve koşulların kısa bir özetini bulabilirsiniz. Ancak bu özet, sadece size kolaylık sağlamak için sunulmaktadır ve bu Kullanım Koşullarını kabul etmeden önce Kullanım Koşullarının tamamını okumanız gerekmektedir.

Bu Kullanım Koşullarına tabi olmak üzere size Hizmeti kullanma hakkı verilmiştir. Bu Hizmeti kullanma hakkı, size kişisel olarak (ortaklık, kurum veya ticari kuruluş olarak değil) verilmiştir ve bu hak, öncesinde Şirketten izin alınmadan başkasına devredilemez. Hizmeti tam olarak kullanabilmek için, diğer ilgili yazılım ve donanımın son kullanıcı lisans sözleşmesini ve hüküm ve koşullarını da kabul etmeniz gerekebilir. Bu sözleşmelerin koşullarını kabul etmemek, Hizmeti tam olarak kullanma kapasitenizi sınırlayabilir. Burada aksi belirtilmediği sürece, kaydınızın ve yenilemeler de dâhil olmak üzere ödemelerinizin yapılmasının ardından, Kurs kullanımınıza açılacaktır. Hizmet sadece kişisel bilgisayarınız ve uyumlu cihazlarla çalışır. Bu Hizmeti kullanmak için, bir Super English Hesabı açarak kaydolmanız gerekir. Size bildirim yaparak veya yapmadan, Hizmeti periyodik olarak güncelleme hakkımızı saklı tutarız. Hizmette, tetiklendiği takdirde daha önce kullanabildiğiniz içeriğin bundan sonra kullanılamamasına yol açan, güvenlik ve kurcalamayla ilişkili işlevler mevcuttur. Burada verilen Kullanım Koşullarını kabul edebilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekir, ancak 18 yaş altındaysanız ebeveyniniz veya yasal vasiniz sizin yerinize bu koşulları kabul edebilir. Hizmeti kullanarak, tümü Gizlilik Politikası uyarınca toplanıp kullanılan, Hizmeti kullanmanıza ilişkin tüm bilgilerin toplanmasını, işlenmesini ve kullanılmasını onaylarsınız. Sakıncalı bulabileceğiniz içerikle karşılaşabileceğinizi anlamış kabul edilirsiniz. Kendi takdirimize bağlı olarak, size bildirim yapmadan bu Kullanım Koşullarında değişiklik yapma hakkımızı saklı tutarız. Materyallerde önemli bir değişiklik yapılması halinde, bu değişiklikleri uygulamadan önce, sizi bunlarla ilgili bilgilendirerek onayınızı almak için, ticari açıdan makul ölçüde çaba göstereceğiz. InterCa Eğitim ve Bilişim Hizmetleri, yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, Hizmetle ilgili belirli beyanları ve garantileri kabul etmez ve bununla ilgili sorumluluklarını sınırlar. Bu Kullanım Koşulları ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya bizimle herhangi bir başka nedenle iletişim kurmak isterseniz, www.www.superenglish.com adresindeki web sitemizde bulunan numaralardan bizi arayabilirsiniz. Öğrenciyseniz lütfen öğrenme platformundaki “Bizimle İletişime Geçin” bağlantısını kullanarak bize yorumlarınızı gönderin.

 1. Hizmeti Kullanım İzni; Hakların Korunması.

Bu Kullanım Koşullarını kabul etmeniz sonucunda size, sadece ticari olmayan kişisel kullanım amacıyla, Hizmete giriş, erişim ve Hizmeti kullanım için, münhasır olmayan, devredilemez, alt lisanslandırılamaz ve sınırlı bir hak verilmiştir. Bu Kullanım Koşulları dâhilinde size açıkça verilmemiş haklar, uygun olduğu şekliyle Şirket ve lisans verenlerine ayrılmıştır. Bu iznin ticari olmayan kişisel kullanımınız için verildiğini ve sizden başka hiç kimsenin Hizmeti kullanmayacağını kabul edersiniz. Super English İçeriği dâhil ancak bununla sınırlı olmamak üzere, Hizmetlerin tümünü veya herhangi bir kısmını kopyalama ve çoğaltma hakkına sahip değilsiniz. Bu Bölüm 2’de verilen sınırlı lisans haricinde, Hizmette başka hiçbir hakkınız, mülkiyetiniz veya çıkarınız bulunmamaktadır. Her koşul altında, Hizmetle ilgili haklarınızın telif hakları ve ilgili fikri mülkiyet yasalarıyla ve bu Kullanım Koşullarıyla sınırlandırılacağını anlar ve kabul edersiniz.

 1. Hizmetin Tanımı.

3.1. Genel Olarak.

3.1.1. Hesabınız ve Kayıt Bilgileri. Super English Hesabı açmadan veya Kayıt Bilgisi vermeden Hizmet dâhilinde gezinebilir ve ön izleme veya arama yapabilirsiniz. Ancak, Hizmeti diğer şekillerde kullanmak ve Super English İçeriğine erişmek için, bir Super English Hesabı açmalı ve Şirkete Kayıt Bilgilerini vermelisiniz.

3.1.2. Super English İçeriğine Erişim. Super English İçeriğinin mülkiyeti, bu Kullanım Koşullarındaki Bölüm 8’de (Fikri Mülkiyet) daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Hizmete abone olmanız hâlinde, Super English İçeriğine sınırsız sayıda erişebilirsiniz. Ayrıca, Super English pod yayınlarını ticari olmayan kişisel kullanımınız için belirli mobil cihazlara aktarabilirsiniz. Super English pod yayınlarını, ticari olmayan kişisel kullanımınız için CD veya DVD’lere de yazdırabilirsiniz. Ancak, Super English İçeriğini bu tür bir medyaya transfer ettikten ve/veya yazdırdıktan sonra, bunu herhangi bir başka medya veya cihaza kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, dağıtmayacağınızı veya transfer etmeyeceğinizi ya da diğer kişiler ile üçüncü taraflara dağıtmayacağınızı ve transfer etmeyeceğinizi kabul edersiniz. Super English İçeriğinin herhangi bir yazdırma ve transfer etme kabiliyeti, sadece kullanım amaçlı olarak tarafınıza verilmiştir ve müzik kompozisyonları da dâhil olmak üzere, Super English İçeriğinin telif hakkı sahiplerinin herhangi bir hakkı bakımından bir feragat veya ferağ tesis etmemektedir.

3.1.3. Yazılım ve Donanımla İlgili İlave Koşullar. Lütfen, Hizmetle bağlantılı olarak veya Hizmetle etkileşim için kullanmanız gerekebilecek olan donanım ve yazılım için kabul etmeniz gereken farklı son kullanıcı lisans sözleşmeleri ve kullanım koşulları olabileceğini unutmayın. Bu sözleşmelerin koşullarını kabul etmemek, Hizmeti tam olarak kullanma kapasitenizi sınırlayabilir. Ayrıca, Hizmet, sadece uyumlu cihazlarla çalışır.

4. Promosyonlar.

4.1.1. Promosyonlar. Şirket, diğer InterCa Eğitim ve Bilişim Hizmetleri kuruluşları ve belirli üçüncü taraflar, zaman zaman Hizmete reklam yerleştirebilir veya Hizmet aracılığıyla promosyon amaçlı teklifler sunabilir. Herhangi bir promosyona veya teklife katılımınız, o promosyonla ilişkili geçerli kurallara tabidir. Diğer kuruluşlar veya üçüncü taraflarla olan ilişkileriniz ve Hizmette reklamı yapılan veya sunulan üçüncü taraf promosyonları ve tekliflerine katılımınız, tamamen siz ve ilgili üçüncü taraflar arasındadır. Lütfen, Hizmetle herhangi bir şekilde bağlantılı veya ilişkili olan herhangi bir teklif veya promosyona katılabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerektiğini unutmayın. ŞİRKETİN, BU TÜR İLİŞKİLER VEYA HİZMETTE BU TÜR REKLAM VERENLERİN BULUNMASININ SONUCUNDA ORTAYA ÇIKABİLECEK HERHANGİ BİR KAYIP VEYA ZARAR NEDENİYLE SORUMLULUK VEYA YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜN BULUNMAYACAĞINI KABUL EDERSİNİZ.

5. Sınırlamalar. Hizmeti kullanımınız, aşağıdaki sınırlamalara tabidir:

5.1. Şirket Kuralları ve Politikaları. Bu Hizmeti kullanırken, zaman zaman gönderilebilecek olan, belirli hizmet ve özellikler bakımından geçerliliğe sahip, ilaveten gönderilen ilkelere ve kurallara (“İlkeler”) tabi olacaksınız. Tüm İlkeler referans olarak bu Kullanım Koşullarına dâhil edilmiştir. Bu İlkeler, Hizmetin son kullanıcılarının tamamına eşit muamele ile genel olarak uygulanacaktır. Bu İlkeler, örneğin zorunlu veya otomatik güncellemeleri, değişiklik ve yeniden yüklemeleri ve diğer nedenlerin yanı sıra güvenlik, birlikte çalışabilme ve/veya performans sorunları sebepleriyle mevcut yamaları almayı içerebilir. Bu güncellemeler, değişiklikler ve benzeri, periyodik olarak veya ihtiyaç duyulduğunda, size bildirim yapılmadan gerçekleştirilebilir. Ayrıca, Hizmetin belirli unsurlarının kendilerini izleme yeteneğine sahip olduğunu ve güvenlik ve kurcalamayla ilişkili amaçlarla eşsiz bir sistem kimlik verisi oluşturabileceğini anladığınız kabul edilir. Belirli uygulamalara erişiminiz, güvenlik amaçlarıyla ve ilgili Super English İçerik koruma politikalarına uygun olarak sınırlamaya tabidir. Bu durumun, muhtemelen daha önce kullanabildiğiniz Super English İçeriğinin bundan sonra kullanılamamasına yol açabileceğini anlamış ve kabul etmiş olursunuz.

5.2. Yaş Zorunluluğu. Bu Kullanım Koşullarını kendi namınıza kabul edip onaylayabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekir. Ancak 18 yaş altındaysanız, ebeveyniniz veya yasal vasiniz sizin adınıza bu Kullanım Koşullarını kabul etmeli ve Hizmet kaydınızı yapmalıdır. Zaman zaman tadil edildiği şekliyle, Çevrimiçi Ortamda Çocukların Gizliliğinin Korunması Yasası (COPPA) uyarınca, 13 yaş altındaysanız, ister Hizmeti kullanarak, ister Hizmetle ilgili veya diğer etkinlikler aracılığıyla herhangi bir tanıtım, yarışma veya çekilişe katılarak veya girerek, Şirkete herhangi bir bilgi vermeniz talep edilmez.

5.3. Yasaklanmış Eylemler. Hizmeti, (i) yasal olmayan, müstehcen, tehditkâr, “istenmeyen posta” niteliği taşıyan, küçük düşürücü veya gizliliği bozan; (ii) herhangi bir telif hakkını, patenti, ticari sırrı, diğer fikri mülkiyet hakkını, gizlilik ve aleniyet hakkını, iletişim düzenlemesini veya tüzüğünü ya da küçük düşürme, taciz, müstehcenlik veya pornografi dâhil ancak bunlarla sınırlı olmayan durumlarla ilgili olan yasaları ihlal edici veya çiğneyici; (iii) politik kampanya veya ticari talep teşkil eden veya yazılım virüsleri ya da herhangi bir bilgisayar sisteminin işlevlerine müdahale etmek üzere tasarlanmış diğer bilgisayar kodlarını içeren ya da (iv) reşit olmayanlara herhangi bir şekilde zarar veren mesajlar, içerik veya materyal iletmek, görüntülemek, gerçekleştirmek veya bunları diğer herhangi bir şekilde erişilir kılmak için kullanamazsınız. Hizmeti ve Hizmete bağlı olan veya Hizmet tarafından bağlanılan hiçbir ağı engelleyemez veya kesintiye uğratamazsınız. Faaliyeti veya Hizmeti hiçbir şekilde kesintiye uğratmamayı veya kesintiye uğratma girişiminde bulunmamayı kabul edersiniz. Öğrencilerin, diğerlerinin kariyer gelişimlerini düşünerek ve yükseköğrenim standartlarını göz önünde bulundurarak, tüm Kurslar boyunca saygılı bir şekilde davranmaları beklenir. Her türlü ihlal Şirket tarafından gözden geçirilecek ve Şirket bu ihlallere karşı, yegane takdir yetkisi kendisinde olmak üzere, Bölüm 9.3’te belirtilen hakları uyarınca Hizmeti sonlandırma da dâhil olacak şekilde, uygun eylemi gerçekleştirecektir. Ayrıca, doğru olmayan bir e-posta adresi kullanamaz veya kimliğiniz ya da bir mesaj veya içeriğin kaynağı hakkında diğer üyeleri yanıltamazsınız.

5.4. Hizmetle İlgili Olarak Kullanımın Sınırlandırılması. Hizmet, güvenlik bileşenleri içerdiği için özel kurallar ve politikalar uygulanır. Hizmetin herhangi bir unsurunu aşmaya ve kaynak koda dönüştürmeye, ona tersine mühendislik uygulamaya, onun şifresini çözmeye ve kaynak kodunu oluşturmaya veya herhangi bir şekilde değiştirmeye, kurcalamaya veya ona müdahale etmeye teşebbüs edemezsiniz. Tüm metinler, görüntüler veya ses dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Hizmetin hiçbir parçasını hiçbir işletmeyle ilgili, ticari veya kamusal amaçla hiç kimseye dağıtamaz, takas edemez, değiştiremez, satamaz veya iletemezsiniz. Burada açıkça izin verilmediği takdirde, Super English İçeriğini kopyalamamayı, satmamayı, dağıtmamayı ve diğer şekillerde aktarmamayı kabul edersiniz.

5.5. Super English Hesabıyla İlgili Olarak Kullanımın Sınırlandırılması. Sadece kendiniz için bir Super English Hesabı açabilirsiniz. Yukarıdaki “Yaş Zorunluluğu” başlıklı bölümdeki şartlarda belirtildiği durumlar haricinde, başkaları için bir hesap açamazsınız. Diğerlerinin Kayıt Bilgilerinizi ve/veya Super English Hesabınızı kullanmalarını izin vermeyeceğinizi ve hesabınızın gizliliği ve güvenliğini sağlamanın sorumluluğunun sadece size ait olduğunu kabul edersiniz. Şifrenizin ve/veya Super English Hesabınızın izinsiz kullanımı durumunda Şirketi, [1}[2}www.www.superenglish.com{3]{4] adresindeki web sitemizde yer alan telefon numarasını arayarak veya öğrenme platformunuzdaki “Bizimle İletişime Geçin” bağlantısı aracılığıyla derhal bilgilendirmeyi kabul edersiniz. Bir şirket, kuruluş veya kurum (toplu olarak “Abone Kurum”) adına bir hesap açıyor veya kullanıyorsanız, aşağıdakileri beyan ve tekeffül edersiniz: Bu Abone Kurumun, bu Kullanım Koşullarına tabi olmasını sağlayacak yetkiye sahip olan yetkili bir temsilcisi olduğunuzu ve bu Abone Kurum adına bu Kullanım Koşullarına bağlı kalacağınızı kabul edersiniz.

5.6. Super English İçeriğiyle İlgili Olarak Kullanımın Sınırlandırılması. Burada açıkça izin verilmediği sürece, tarafınıza verilmiş olan haklar, size aşağıdakilerden hiçbirini sağlamaz: (a) Super English İçeriğinde çoğaltma veya tanıtım amaçlı kullanım hakları, (b) gelir sağlayan herhangi bir yayın sistemiyle (karasal, uydu, kablo ve/veya diğer dağıtım kanalları) sözleşme yapma hakları, (c) Super English İçeriğini akış uygulamaları (İnternet, intranet ve/veya başka bir ağ üzerinden), (d) (ödemeli ses veya isteğe bağlı ses uygulamaları ve benzerleri) veya fiziksel medya (kompakt disk, sayısal çok yönlü disk, yarı iletken çipler, sabit sürücüler, bellek kartları ve benzerleri) üzerinde dağıtma veya tekrar dağıtma hakkı veya (e) Super English İçeriğinin ticari, satış, tekrar satış, çoğaltma, dağıtma veya tanıtım amaçlı kullanım hakları. Super English İçeriğiyle birlikte sağlanan her türlü dijital hak yönetimi çözümü, onun ayrılmaz bir parçasıdır ve ilgili yasa tarafından izin verildiği kapsamın haricinde aşılmamalıdır. Super English İçeriğinin zilyetiyseniz veya bu içerik tarafınızdan kontrol ediliyorsa, bu Super English İçeriğini kaybetmeme, tahrip etmeme veya ona zarar vermemenin sorumluluğu size aittir.

6. Ücretler ve Faturalandırma.

6.1. Ödeme Anlaşması. Hizmetin tüm kullanıcıları ilk önce bu Kullanım Koşullarını onaylamalı ve bir ödeme yetkilendirmesi ile Satın Alma Hüküm ve Koşullarını (“Satın Alma Koşulları”) tamamlamalıdır. Tanıtım amaçlı bir kod aracılığıyla sağlanmadığı ve Şirket tarafından size ücretsiz olarak teklif edilmediği sürece, tüm Super English İçeriği için ödeme yapmayı kabul edersiniz.

6.2. İade Politikası. Kursun satın alındığı tarihi takip eden yedi (7) günün ardından, ödeme iadesi yapılmaz. Sizin lehinize olarak Şirketin yapması gereken her türlü iade, bu Anlaşmadaki Bölüm 6.4 uyarınca, ilk kez satın aldığınızda veya Hizmet dâhilinde bir ücrete maruz kaldığınızda tarafınızdan belirtilmiş olan kredi kartına veya ödeme aracına yapılacaktır. Türkiye veya Avrupa Birliği dâhilindeki bir ülkede ikamet ediyorsanız, iade talep etme süresi Kursun satın alınmasını takiben on dört gün (14) sonra sona erer.

6.3. Sonlandırma. Şirket, Kullanım Koşullarının ihlali durumunda, Super English Hesabınızı ve/veya Hizmete erişiminizi sonlandırma hakkını saklı tutar. Super English üyeliğiniz ve aboneliğinizin/aboneliklerinizin sonlandırılması durumunda, ücret veya ödeme iadesi yapılmaz.

6.4. Kredi Kartı ve Mali İşlemler. Kayıt süreci sırasında, kredi kartı veya banka hesap bilginizi (“ödeme aracınız”) vermeniz istenebilir. Hizmetin bir kullanıcısı olarak, kredi kartınızdan veya banka hesabınızdan ilgili ücretlerin ve Hizmeti kullanımınızla ilgili olarak maruz kalabileceğiniz diğer ücretler ile satış vergilerinin tahsil edileceğini kabul edersiniz. Burada belirtilmediği sürece, hiçbir ücret ve ödeme iade edilmez. Kredi kartınızı Hizmet dâhilinde satın alma amacıyla kullanmanız durumunda, takdir yetkisi kendimizde olmak üzere, kredi kartınızdan ayrı ayrı olarak veya Hizmette yaptığınız diğer satın alımlardan kaynaklanan ücretlerle birleştirerek tahsilat yapabiliriz. Bu Satın Alma Koşulları uyarınca ödemeniz gereken tutarları ödemeyi ve Şirkete ödenecek tüm miktarları karşılamak üzere ödeme aracınızda yeterli kaynak veya kredi bakiyesini korumayı kabul edersiniz. Ayrıca, Super English Hesabınızın gizli kalmasının sorumluluğu size aittir; Super English Hesabınız aracılığıyla herhangi bir kişinin neden olduğu ücretlerden de siz sorumlu olacaksınız. Tüm ücretler, Hizmet dâhilinde ilk kez bir satın alma gerçekleştirdiğinizde veya bir ücrete maruz kaldığınızda tarafınızdan belirlenmiş olan kredi kartına veya ödeme aracına faturalandırılacaktır. Kredi kartı şirketiniz veya bankanız tarafından ödeme aracınızdan alınan her türlü harç veya ücretin sorumluluğu size aittir. Fatura bilgilerinizden herhangi birinin değişmesi durumunda, web sitesinde bulunan numarayı arayarak veya öğrenme platformunuzdaki “Bizimle İletişime Geçin” bağlantısı aracılığıyla, Şirketin bir temsilcisiyle veya bir danışmanla iletişime geçerek bu bilgiyi güncellemeniz gerekmektedir. Şirkete kredi kartınızın, banka hesabınızın veya diğer ödeme yönteminizin bilgilerini vererek Super English Hesabınız kapanana ve Gizlilik Politikasında belirtildiği şekilde silinmek üzere, bu bilgilerin kaldırılması için tarafınızdan Super English müşteri desteğine bir talepte bulunulana kadar, kredi kartı ve/veya banka hesap bilgilerinizi bir dosyada tutabileceğimizi kabul eder ve onaylarsınız. Ödeme aracı bilginizi Şirkete vererek, kayıp, çalıntı ve ödeme aracınızın izinsiz kullanımı durumlarında sorumluluğunuzun sınırlandırılması ve bildirim gereklilikleri için finans kurumunuzun uyguladığı hükümler ve koşullara danışacağınızı kabul edersiniz. Yetkisiz üçüncü tarafların kredi kartınıza faturalandırdığı tüm ödeme miktarlarından, InterCa Eğitim ve Bilişim Hizmetleri’nin ve İştiraklerinin değil, sadece kendinizin sorumlu olduğunu kabul edersiniz. Kendi adınıza olmayan herhangi bir kredi kartının ve/veya banka hesabının ödeme aracı bilgisini vermeyeceğinizi kabul edersiniz.

6.5. Vergiler. Hizmetten yapılan satın alımlar, satış vergilerini ve katma değer vergisini (uygulandığı durumlar) içerebilir; bu tür vergiler, elimizdeki mevcut en iyi adres bilgisine dayandırılacaktır. Bu durumlarda, Hizmette yapılan satın alma tarihinde geçerli vergi oranı uygulanacaktır. Uygulanabilir satış vergisi oranlarındaki değişikliğin ilgili satın alımdan önce tamamlanması durumunda, Hizmette yapılan satın alımın tamamlanma tarihinde geçerli olan yeni vergi oranı uygulanacaktır. Diğer ürün ve hizmet sınırlamaları ile feragatnameler uygulanabilir. Tüm bu vergilerin ödeme sorumluluğu tamamen size aittir.

6.6. Fiyatları Değiştirme Hakkı. Hizmetle alakalı olan tüm fiyatlar, size karşı herhangi bir yükümlülük altına girilmeksizin ve herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın Şirket tarafından değiştirilebilir. Şirket, fiyatların indirilmesi ve tanıtım amaçlı teklifler durumunda fiyat koruması veya iade sağlamaz.

7. Özel Notlar. Hizmetin bir kullanıcısı olarak lütfen aşağıdakileri unutmayın:

7.1. Gizlilik. Hizmete kaydolarak, Kayıt Bilgileri dâhil olmak üzere Hizmeti kullanmanıza ilişkin tüm bilgilerin toplanmasını ve işlenmesini onaylarsınız. Bu bilgi Şirket tarafından toplanır ve bu atıfla Kullanım Koşullarının alenen bir parçasını oluşturan Gizlilik Politikası uyarınca kullanılır. Bu Kullanım Koşullarını kabul ederek, Gizlilik Politikasını da kabul edersiniz. Gizlilik Politikasının bir kopyası Şirketin web sitesinde mevcuttur.

7.2. Bilginin Doğruluğu. Şirkete sağladığınız tüm bilgilerin (Kayıt Bilgileri ve anketler ile oylamalara verdiğiniz yanıtlar dâhil) doğru, tam ve güncel olduğunu beyan ve tekeffül edersiniz. Ayrıca bu bilgilerin güncellenmesinin gerekli olduğunu kabul edersiniz. Tarafınızdan Şirkete sağlanan hiçbir bilginin herhangi bir yasa veya düzenlemeyi ihlal etmediğini veya herhangi bir üçüncü tarafın haklarını ihlal etmediğini kabul edersiniz.

7.3. İkametgâh Belgesi ve Sözleşme Yapma Ehliyeti. Bir Super English Hesabı açarak, profilinizde belirttiğiniz bölgede ikamet ettiğinizi ve tabi olduğunuz yargı yetkisinin yasaları dâhilinde bir sözleşmeye taraf olma ehliyetiniz olduğunu beyan ve tekeffül edersiniz.

7.4. İçeriğin Niteliği. Hizmeti kullanarak ve Super English İçeriğine erişerek müstehcen, saldırgan veya diğer şekillerde sakıncalı bulabileceğiniz içerikle karşılaşabileceğinizi anlamış kabul edilirsiniz. Şirket, mevcutsa, Super English İçeriğinin ilgili sahipleri tarafından sağlanması durumunda, tanımlar, içerik türü ve değerlendirmelerle ilgili bilgiyi dâhil edebilir. Ancak Şirket, bu bilgilerin doğruluğundan sorumlu değildir. Hizmette ebeveyn denetimi işlevleri bulunup bulunmadığına ve bu ebeveyn denetimi işlevlerini ne kadar kullandığınıza bakılmaksızın, aşağıdaki kabul edersiniz: (a) Hizmette yer alan Super English İçeriği ve materyallerinin hangilerinin standartlarınızı karşıladığına karar vermek sizin sorumluluğunuzdadır ve (b) hiçbir koşul altında, Şirket veya İştirakleri ya da içerik teslim sağlayıcıları, hiçbir şekilde tarafınızdan erişilen Super English İçeriği veya materyalleri için sorumlu olmayacaktır. Hizmeti kullanmanın tüm riski size aittir ve Şirket ve İştiraklerinin Hizmette bulunan içerik veya materyaller hakkında size karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

7.5. Kullanım Riski. Ne Şirket ne de İştirakleri, herhangi bir sorumluluk kabul etmezler. Ayrıca bunlar, Hizmete erişiminiz, onu kullanımınız, ondan indirmeniz ve ona göz atmanız sonucunda bilgisayar ekipmanınıza veya diğer varlıklarınıza zarar verecek herhangi bir hasardan veya virüsten sorumlu değildir.

7.6. Diğer Web Siteleri tarafından Üçüncü Taraf Sitelere Verilen Bağlantılar; RSS Akışları. Şirket, herhangi bir RSS Akışının mevcudiyetinden ve içeriğinden ve Hizmete bağlantı veren web sitelerinden veya Hizmetten ya da Hizmete bağlantı veren üçüncü taraf web sitelerinden sorumlu değildir. RSS Akışlarına erişiminizin veya diğer web sitelerine bağlantı sağlamanızın riski tamamen size aittir. Tüm RSS Akışları ve bağlantılar sadece size kolaylık sağlamak için sunulmuştur ve web sitesinin sahibinin/sponsorunun desteklendiği şeklinde yorumlanmamalıdır. Şirket, bu RSS Akışlarının veya web sitelerinin içerdiği materyal veya bilginin doğruluğu, kalitesi ve diğer nitelikleriyle ilgili her türlü aleni ve zımni garantiyi reddeder.

7.7. Şirketin bu Kullanım Koşullarını Değiştirme Hakkı. Şirket, kendi takdirine bağlı olarak, size bildirim yapmadan bu Kullanım Koşullarının herhangi bir kısmını değiştirme, tadil etme ve bu koşullara ekleme veya çıkarma yapma hakkını saklı tutar. Tüm değişiklikler derhal yürürlüğe girer. Materyallerde önemli bir değişiklik yapılması halinde, bu değişiklikleri uygulamadan önce, sizi bunlarla ilgili bilgilendirerek onayınızı almak için, ticari açıdan makul ölçüde çaba göstereceğiz. Lütfen değişiklikler için bu Kullanım Koşullarını düzenli olarak kontrol edin. Bu değişikliklerin gönderilmesinin ardından Hizmetin tarafınızdan kullanılmaya devam edilmesi, bu değişiklikleri bağlayıcı kabulünüzü teşkil eder.

7.8. Şirketin Hizmette Değişiklik Yapma Hakkı. Şirket, bildirimde bulunmadan veya yükümlülük altına girmeksizin, geçici veya kalıcı olarak, Hizmette tanımlanan veya gösterilen ürünlerin özellikleri, fiyatları ve spesifikasyonları da dâhil olmak üzere, Hizmetin bünyesinde bulunan her türlü materyali ekleyebilir, değiştirebilir, sonlandırabilir, kaldırabilir veya askıya alabilir. Ayrıca, Şirket ve/veya Super English İçeriğinin sahipleri, zaman zaman, bildirimde bulunmadan Super English İçeriğini kaldırabilir ve Şirket her an belirli bir Super English İçeriğini kullanılabilir kılma hakkını kaybedebilir. Bu durumda artık belirli bir Super English İçeriğini alamaz veya görüntüleyemezsiniz.

8. Fikri Mülkiyet.

8.1. Ticari Sırlar ve Tescilli Materyaller. Hizmet, Şirketin ve/veya lisans sahiplerinin fikri mülkiyetlerini ve ticari sırlarını, patentli (ve/veya patent bekleyen) buluşlarını ve/veya diğer tescilli materyallerini içermekte ve/veya bünyesinde bulundurmaktadır. Super English İçeriği ve Hizmetin ve Super English İçeriğinin tüm diğer kopyaları dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Hizmetteki tüm mülkiyetler ve mülkiyet hakları, Şirkette ve varsa lisans verenlerinde kalacaktır. Hizmette bulunan, kamu tarafından bilinmeyen gizli bilgileri gizli tutmayı ve bu tür bilgileri Şirketin önceden alınmış yazılı onayı olmadan ifşa etmeyeceğinizi kabul edersiniz. Öğrencilerin Super English web sitesini, Hizmet ve/veya Super English İçeriğini tekrar yapılandırmaya, çözmeye veya bunlara tersine mühendislik uygulama çalışmalarına izin verilmez.

8.2. Telif Hakları. Super English İçeriği ve Hizmetin üzerinde, dâhilinde veya bir kısmında bulunan diğer sahipli eser çalışmaları (toplu olarak “İçerik”), ilgili telif hakları yasaları ve uluslararası telif hakları sözleşmelerinin yanı sıra fikri mülkiyet yasaları ve anlaşmalarıyla da korunmaktadır. İçerik lisanslıdır, satılmaz. Burada belirtilmedikçe veya ilgili yasaya uygun olmadıkça, izinsiz kopya yapamaz ve İçeriği izinsiz olarak kullanamazsınız. İçerik ve Hizmette bulunan tüm mülkiyet ve telif hakları (Hizmet dâhilinde veya aracılığıyla erişilebilen görüntüler, illüstrasyonlar, grafikler, fotoğraflar, animasyonlar, videolar, sesler, müzikler, metinler, komut dosyaları, “uygulamalar”, dosyalar, URL’ler, belgeler ve interaktif özellikler dâhil ancak bunlarla sınırlı olmayacak şekilde, her türlü türetme çalışmaları veya geliştirmeler), Şirkete veya onun lisans verenlerine aittir. Hizmeti ve İçeriği kullanımınızla ilişkili olarak ilgili tüm telif haklarını koruma yasalarına uyacağınızı kabul edersiniz. Bu Kullanım Koşullarında sağlanan koşullara ilaveten Şirket, İçerikteki telif haklarını korumak için uygun önlemler alabilir.

8.3. Ticari Markalar. Burada belirtilmedikçe veya ilgili yasaya uygun olmadıkça, Hizmette bulunan ticari markaları kullanamazsınız. Sahibinin önceden alınmış yazılı izni olmadan, herhangi bir ticari markayı kopyalayamaz, sergileyemez veya kullanamazsınız. İzinsiz kullanım, ticari markalar yasalarını, aleniyet ve gizlilik yasalarını ve medeni kanunu ya da ceza kanunlarını ihlal edebilir. Aşağıda listelenen ticari markalar, Şirketin, doğrudan ve dolaylı ana şirketlerinin ve/veya İştiraklerinin, lisans verenlerinin veya üçüncü taraf sahiplerinin ticari markalarıdır. Bu Hizmete bulunan hiçbir şey, dava engelli veya başka bir şekilde herhangi bir ticari markanın kullanım hakkını veya lisansını verecek şekilde yorumlanamaz. Lütfen aşağıdaki ticari marka listesinin düzenli olarak güncellendiğini ve bu nedenle ne listenin ne de güncellemelerinin her şeyi kapsayan bir ticari markalar listesi teşkil etmediğini unutmayın. Herhangi bir ticari marka veya aşağıdaki ticari marka listesiyle ilgili sorularınızı lütfen InterCa Eğitim ve Bilişim Hizmeleri – Faruk Erdoğan’ın dikkatine gönderin: Yenisehir Mh. Barajyolu Cad. Çamaltı Sitesi Ataşehir/Istanbul Hizmette kullanılan Super English, “Super English” adı ve logosu, ve diğer ticari markalar, ilgili sahiplerinin ticari markalarıdır.

8.4. Şirketin Gönderileriniz Üzerindeki Hakları. Hizmet üzerinden mesaj göndererek, değerlendirme yaparak, veri girerek veya diğer iletişim şekillerini gerçekleştirerek (Şirketin iznine tabi olarak) veya Şirketin resmi sosyal ağlarının bir parçası olarak, bu gönderileri yapma hakkına sahip olduğunuzu ve bu gönderilerin üçüncü tarafların haklarını ihlal etmediğini beyan edersiniz. Ayrıca, Şirketin Hizmeti sağlamak ve/veya tanıtmak ve/veya yasal bir gerekliliğe, hak talebine veya tehdide yanıt vermek üzere bu içerikleri kopyalayabileceğini, alt lisans verebileceğini, uyarlayabileceğini, iletebileceğini, kamuya açık olarak sergileyebileceğini ve icra edebileceğini kabul edersiniz. Şirketin bu tip bir içerikten yararlanmasının bu materyal üzerinde sahip olabileceğiniz fikri mülkiyet haklarını kullanması durumunda, Şirketin bunu gerçekleştirmek için, dünya genelinde geçerli sınırsız, telifsiz, münhasır olmayan ve süresiz hakkı olduğunu kabul edersiniz. Gönderdiğiniz, yüklediğiniz, görüntülediğiniz veya Hizmeti kullanarak erişilir kıldığınız her türlü mesajın, içeriğin veya materyalin kullanımı sonucunda ortaya çıkan her türlü kayıp ve hasarın her türlü sorumluluğunun size ait olduğunu kabul edersiniz. Mesajlar, metinler, illüstrasyonlar, veriler, dosyalar, görüntüler, grafikler, fotoğraflar, yorumlar, sesler, müzikler, videolar, bilgiler, içerikler ve/veya diğer materyaller dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere sosyal ağlardaki gönderilerinizin fikri mülkiyetini izleme ve korumanın her türlü sorumluluğu yine size aittir. Şirketin adınıza herhangi bir sorumluluğu yoktur ve böyle bir sorumluluğu kabul etmeyecektir.

8.5. Fikri Mülkiyet Haklarının İhlali Durumda Gerçekleştirilecek Eylem. Şirketin, İştiraklerinin veya üçüncü bir tarafın fikri mülkiyet hakkını ihlal eden bir davranış içinde olduğunuzu iddia eden bir bildirim aldığında veya bundan makul bir şüphe duyduğunda Şirket, Hizmete erişiminizi size bildirimde bulunmadan askıya alabilir veya sonlandırabilir. Şirket, bu Bölüm kapsamında harekete geçerse, Hizmete daha önce ödediğiniz miktar veya Hizmette bulunan kredileriniz de dâhil olmak üzere, size karşı hiçbir yükümlülüğe ve sorumluluğa sahip olmayacaktır.

8.6. Dijital Milenyum Telif Hakları Yasasına Uyum. Telif hakkı sahibiyseniz veya telif hakkı sahibinin temsilcisiyseniz ve herhangi bir kullanıcı gönderisinin veya diğer Şirket harici materyalin telif haklarınızı ihlal ettiğine inanıyorsanız, Dijital Milenyum Telif Hakları Yasası (“DMCA”) uyarınca aşağıdaki bilgileri yazılı olarak sağlayan (daha fazla bilgi için bkz. 17 U.S.C § 512(c)(3)) bir bildirimi, Telif Hakkı Temsilcimize (aşağıda belirtilmiştir) gönderebilirsiniz: (a) İhlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibinin adına hareket eden yetkili bir kişinin fiziksel veya elektronik imzası; (b) ihlal edildiği iddia edilen telif haklı çalışmasının tanımı veya Hizmette birden fazla telif hakkı çalışması bulunması hâlinde bu çalışmaları temsil eden bir listeyi içeren tek bir bildirim; (c) ihlal edildiği iddia edilen veya ihlal eylemine konu olan ve kaldırılması veya erişimin engellenmesi istenen materyalin tanımı sağlayacak makul miktarda yeterli bilgi; (d) şikâyette bulunan tarafla iletişim kurabilmesi için şikâyetçi tarafın adres, telefon numarası ve mevcutsa elektronik posta adresi gibi makul miktarda yeterli bilgi; (e) şikâyetçi tarafın hüsnüniyetle, şikâyette bulunulan materyalin kullanımına telif hakkı sahibi, onun temsilcisi veya yasalar tarafından izin verilmediğine inandığını belirten bir beyan ve (f) bildirimdeki bilginin doğru olduğuna dair bir beyan ve şikâyette bulunan tarafın ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğuna dair yeminli bir ifade.

İddia edilen ihlalle ilgili bildirimleri alacak olan Şirketin Telif Hakkı Temsilcisi: Faruk Erdoğan, InterCa Eğitim ve Bilişim Hizmetleri – Faruk Erdoğan, Yenisehir Mh. Barajyolu Cd. Çamaltı Sitesi Ataşehir / İstanbul.

9. Standart Terimler.

9.1. Yasal Yollar. Hizmetin ve Hizmet dâhilindeki herhangi bir teknolojinin izinsiz kullanımı, parasal tazminatların yetersiz kalacağı şekilde Şirketin onarılamaz zararına yol açar. Bu nedenle, bu durumlarda Şirketin, yasa ve hakkaniyet dâhilinde mevcut olan yasal yollara ilaveten, size karşı ihtiyati tedbir koydurmaya ve her türlü izinsiz kullanımı önlemeye hakkı olacaktır. Bu Bölümde veya bu Hizmet Koşullarının herhangi bir başka yerinde bulunan hiçbir şey, Şirketin ayrı bir yasal otorite dâhilinde sahip olabileceği kanuni hak veya diğer talepler uyarınca yasal yollar için bir sınırlama teşkil etmeyecektir. Super English Hesabınızı iptal etmenin, Şirketle olan anlaşmazlıklar bakımından tek hakkınız ve yasal yolunuz olduğunu anlayıp kabul edersiniz.

9.2. Tazminat. Hizmeti kullanımınızdan kaynaklanan veya onunla ilgili olan ya da bu Kullanım Koşullarının tarafınızdan herhangi bir şekilde ihlalinden doğan tüm hak talepleri, kayıplar, zararlar, yükümlülükler, eksiklikler, hükümler, değerlendirmeler, para cezaları, maliyetler ve diğer masraflar (uygun avukat masrafları da dahil) konusunda Şirketi savunacağınızı, tazmin edeceğinizi ve beri kılacağınızı kabul edersiniz. Ayrıca, bunların sonucunda maruz kaldığı kayıplar, maliyetler ve giderler için, talep hâlinde Şirketin zararını karşılamayı kabul edersiniz.

9.3. Süre; Sonlandırma. Bu Kullanım Koşulları, aşağıdaki şekilde sonlandırılmadığı sürece yürürlükte kalmaya devam edecektir. Bu Kullanım Koşulları ve Hizmete erişme, Hizmetten indirme ve Hizmeti kullanma haklarınız (a) bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünü ihlal ederseniz (veya Şirket makul bir şekilde ihlal ettiğinizden şüphe ederse) veya (b) Şirketin, Hizmetin dağıtımını veya desteğini sonlandırması durumunda, bildirim yapılmaksızın derhal sonlandırılabilir. Böyle bir bildirimsiz sonlandırmanın ilgili yasa tarafından açıkça yasaklanması durumunda sonlandırma, böyle bir ihlalin bildirilmesinin ardından gerçekleşir. Sonlandırmanın ardından, Hizmet kullanımınızı tamamen durdurmalısınız. Şirketin bu Kullanım Koşullarında verilen nedenler sonucunda Super English Hesabınızı askıya alması veya bu Kullanım Koşullarını sonlandırması durumunda, Şirketin size karşı herhangi bir sorumluluğu veya yükümlülüğü olmayacak ve Şirket daha önce ödemiş olduğunuz hiçbir tutarı iade etmeyecektir.

9.4. YASAL UYARILAR; SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI.

9.4.1. HİZMETİ KULLANIMINIZININ TÜM RİSKLERİNİN SİZE AİT OLDUĞUNU ANLAR VE KABUL EDERSİNİZ. BURADA AÇIKÇA BELİRTİLMEDİĞİ SÜRECE HİZMET SİZE “OLDUĞU GİBİ” VE ŞİRKET VEYA İŞTİRAKLERİ TARAFINDAN HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEKSİZİN SUNULMAKTADIR. İLGİLİ YASA TARAFINDAN İZİN VERİLDİĞİ EN GENİŞ ŞEKLİYLE, TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL ETMEME GARANTİSİ İLE ZAPTA KARŞI TEMİNAT DA DÂHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE ŞİRKET HER TÜRLÜ ALENİ VE ZIMNİ GARANTİYİ REDDEDER. BURADA AÇIKÇA İFADE EDİLDİĞİ DURUMLAR HARİCİNDE ŞİRKET, PERFORMANS, DOĞRULUK, GÜVENİLİRLİK, GÜVENLİK KAPASİTESİ, GÜNCELLİK VE DİĞER BAKIMLARDAN HİZMETİN KULLANIMI VEYA KULLANIMININ SONUÇLARIYLA İLGİLİ OLARAK HİÇBİR GARANTİ VE TEMİNAT VERMEZ VEYA HERHANGİ BİR BEYANDA BULUNMAZ. HİZMETE ERİŞMEK İÇİN KULLANDIĞINIZ HERHANGİ BİR BİLGİSAYARA, YAZILIMA VEYA SİSTEME YA DA KULLANDIĞINIZ KAYITLI MOBİL CİHAZLARINIZA GELECEK ZARARLAR DÂHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, HİZMETE ERİŞİMİNİZDEN KAYNAKLANAN HİÇBİR HASARDAN (ERİŞİM İÇİN KULLANDIĞINIZ HER TÜRLÜ YAZILIM VEYA SİSTEM DÂHİL) ŞİRKET VEYA İŞTİRAKLERİ SORUMLU TUTULAMAZ. HİZMETİN FAALİYETİNİN KESİNTİSİZ VE HATASIZ OLACAĞI İLE İLGİLİ HİÇBİR GARANTİ MEVCUT DEĞİLDİR. HERHANGİ BİR KİŞİ TARAFINDAN SÖZLÜ VEYA YAZILI OLARAK VERİLEN BİLGİ VEYA ÖNERİ, ŞİRKET VEYA İŞTİRAKLERİYLE İLİŞKİLİ HERHANGİ BİR GARANTİ OLUŞTURMAYACAKTIR.

9.4.2. ŞİRKET BELİRLİ BİR KİŞİSEL BİLGİSAYASARIN, CD ÇALARIN, DVD OYNATICININ, CD VEYA DVD YAZICININ VEYA KAYITLI MOBİL CİHAZIN HİZMETLE UYUMLU OLACAĞINA DAİR GARANTİ VERMEZ. SİSTEMLERİNİZİN HİZMETLE DOĞRU BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMASINI SAĞLAMANIN TÜM SORUMLULUĞU SİZE AİTTİR VE SİZE ÖZEL OLARAK TERSİNİ SÖYLEMEDİĞİMİZ SÜRECE, HERHANGİ BİR ŞİRKETİN MOBİL UYGULAMALARININ KULLANIMI, MOBİL UYGULAMAYA ERİŞİM İÇİN UYGUN OLAN İLGİLİ CİHAZ VE/VEYA İŞLETİM SİSTEMİYLE SINIRLIDIR. ŞİRKET, UYGULAMANIN KULLANILAMAMASIYLA VEYA MOBİL UYGULAMANIN KULLANILAMAMASINA YOL AÇAN, İÇERİK İNDİRMEDE VEYA İÇERİĞE ERİŞMEDE KARŞILAŞILAN ZORLUKLARLA VEYA BUNLARIN GERÇEKLEŞTİRİLEMEMESİYLE YA DA DİĞER İLETİŞİM SİSTEMİ ARIZALARIYLA İLGİLİ HERHANGİ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

9.4.3. HİZMETTE, BİREYSEL YAZARLARIN, MUHAKKAK OLARAK ŞİRKET İŞTİRAKLERİNE AİT OLMAYAN, GÖRÜŞLERİNİ, TAVSİYELERİNİ, FİKİRLERİNİ VE BEYANLARINI TEMSİL EDEN GÖRÜŞLER, BEYANLAR VE FİKİRLER BULUNABİLİR. ŞİRKET, BU GİBİ YAZARLARIN GÖRÜŞLERİNİN, TAVSİYELERİNİN, FİKİRLERİNİN, BEYANLARININ VEYA DİĞER BİLGİLERİNİN DOĞRULUĞUNU VEYA GÜVENİLİRLİĞİNİ BEYAN ETMEZ VE DOĞRULAMAZ. BU GÖRÜŞLER, FİKİRLER, TAVSİYELER, BEYANLAR VE DİĞER BİLGİLER TAMAMEN YAZARLARINA AİTTİR VE ŞİRKET VEYA İŞTİRAKLERİNE ATFEDİLEMEZ. BU TÜR GÖRÜŞLERE, FİKİRLERE, TAVSİYELERE, BEYANLARA VEYA DİĞER BİLGİLERE GÜVENMENİN SORUMLULUĞU SİZE AİTTİR. ŞİRKET, NEDENİ NE OLURSA OLSUN, YAZARIN ÇALIŞMALARINDAKİ HATALARDAN, YANLIŞLIKLARDAN, EKLEMELERDEN, KESİNTİLERDEN, ZAMANLAMADAN, HERHANGİ BİR FİKRİ MÜLKİYETİN İHLALİNDEN, TAMLIKTAN, SİLMEDEN, EKSİKLİKTEN, PERFORMANS HATASINDAN, İLETİŞİM HATTI HATASINDAN, DEĞİŞİKLİKLERDEN VE BU ÇALIŞMALARIN KULLANIMINDAN VE BUNLARDAN KAYNAKLANAN HASARLARDAN SORUMLU DEĞİLDİR. ŞİRKET, YAZARIN MATERYALİNE ERİŞMENİZ VE ONU KULLANMANIZ NEDENİYLE BİLGİSAYAR EKİPMANINIZA VEYA DİĞER VARLIKLARINIZA ZARAR VERECEK HERHANGİ BİR HASARDAN VEYA VİRÜSTEN SORUMLU DEĞİLDİR.

9.4.4. HİÇBİR DURUMDA ŞİRKET, (1) ŞİRKET VEYA İŞTİRAKLERİNE BU TÜR HASARLARIN OLASILIĞI HAKKINDA TAVSİYEDE BULUNULMUŞ OLSA BİLE, VERİ KAYBI, GELİR KAYBI, HİZMET VE İNDİRİLMİŞ ÖĞELERİN VE İLGİLİ EKİPMANIN KAYBI, KESİNTİ SÜRESİ VE KULLANICININ SÜRESİNDEN KAYNAKLANAN ZARARLARDAN; VE (2) KULLANIM ÜZERİNDEKİ SINIRLAMALAR DÂHİL, BU HİZMETİ BU KULLANIM KOŞULLARINI İHLAL EDECEK ŞEKİLDE KULLANMANIZDAN KAYNAKLANAN ZARARLAR DÂHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE NEDENİ NE OLURSA OLSUN, HİZMETTEN, BU KULLANIM KOŞULLARINDAN VEYA HER TÜRLÜ SORUMLULUK TEORİSİ DÂHİLİNDE YUKARIDAKİ MEVZULARDAN KAYNAKLANAN VEYA BUNLARLA İLİŞKİLİ DOĞRUDAN, BAĞLI, EMSAL, ÖZEL, DOLAYLI, ARIZİ VEYA CEZAİ ZARARDAN VE KÂR KAYBINDAN SORUMLU TUTULAMAZ. HİÇBİR KOŞULDA ŞİRKET VEYA İŞTİRAKLERİ HERHANGİ BİR İÇERİĞİN İZİNSİZ KULLANIMINDAN VE BİR KİŞİYİ KARALAYAN, GİZLİLİK VEYA ALENİYET HAKKINI İHLAL EDEN, ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN HERHANGİ BİR HAKKINI İHLAL EDEN VEYA ÇİĞNEYEN VEYA HERHANGİ BİR YABANCI, FEDERAL, DEVLET VEYA YEREL YASAYI YA DA DÜZENLEMEYİ İHLAL EDEN, KARALAYICI, İFTİRA NİTELİĞİ TAŞIYAN, HAKARET İÇEREN VEYA MÜSTEHCEN BİR MATERYALİN, HİZMETİN KULLANILMASIYLA GELİŞTİRİLMESİ, DAĞITILMASI VE KULLANILMASI DURUMUNDA SORUMLU TUTULAMAZ.

9.4.5. BAZI YARGI YETKİLERİ, ZIMNİ GARANTİLERİN VEYA ARIZİ YA DA DOLAYLI ZARARLARIN HARİÇ BIRAKILMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEZ; YANİ BU HARİÇ TUTMALAR VEYA SINIRLAMALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BELİRLİ BİR DURUMDA HERHANGİ BİR SORUMLULUK REDDİ VEYA ZARARIN YA DA SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI KONUSUNDA BURADAN BELİRTİLEN HÜKÜMLERİN İLGİLİ YASA TARAFINDAN YASAKLANMASI DURUMUNDA, BU BELİRLİ DURUMDA GEÇERLİ OLAN İLGİLİ YASA DÂHİLİNDE KANUN VE HAKKANİYET ÇERÇEVESİNDE ŞİRKET, BU ÖZEL DURUM İÇİN YASANIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE SORUMLULUK REDDİ VE/VEYA ZARARIN VE SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASINDAN YARARLANACAKTIR. HİÇBİR DURUMDA, BU ZARARLAR VEYA ŞİRKETİN TOPLAM SORUMLULUĞU, HANGİSİNİN DAHA FAZLA OLDUĞUNA BAĞLI OLARAK, BİR ÖNCEKİ 12 AYDA TARAFINIZDAN ÖDENEN ÜCRETLERİ VEYA 10 ABD DOLARINI AŞMAYACAKTIR.

9.5. Yasa ve Mahkeme Yerinin Seçimi. Bu Kullanım Koşullarından, Hizmetten veya bunların tarafınızca kullanımından kaynaklanan veya bunlarla ilgili olan, Şirket veya İştirakleriyle olabilecek tüm anlaşmazlıklar veya onlarla ilgili hak talepleri, Istanbul, Anadolu mahkemelerinde görülecektir. Taleplerinizi bu mahkemelerin münhasır yargı yetkisine, bu mahkemelerin yerinde sunmayı ve yargı yetkisi, mekân veya yanlış yargı yetkisi gibi nedenlerle bu mahkemelere herhangi bir itiraz hakkından vazgeçtiğinizi kabul edersiniz. TARAFLAR BUNUNLA İLGİLİ HERHANGİ BİR İTİRAZDA BULUNMAZ VE/VEYA MAHKEMENİN YERİNE, YARGILAMA YETKİSİNİN YANLIŞ OLDUĞUNA, KİŞİSEL YARGI YETKİSİNİN YETERSİZLİĞİNE, DAVA TEBLİĞİNİN YETERLİLİĞİNE VEYA BENZERİNE DAYALI SAVUNMA YAPMA HAKKINDAN VAZGEÇER. Yasaların izin verdiği ölçüde bu Kullanım Koşulları, herhangi yetkin bir yargı yetkisinde kabul edildiği veya Hizmete uygulandığı şekliyle Ticaret Kanunu veya Bilişim Bilgi İşlemleri Sözleşmesinin hükümlerinin yerine geçecektir. Kendi yerel yargı yetkinizin tüketici yasaları kapsamında, belirli koruyucu haklara sahip olabilirsiniz.

9.6. Anlaşmanın Tamamı ve Bölünebilirlik. Bu Kullanım Koşulları, Gizlilik Politikası, Satın Alma Koşulları ve ödeme için yetkilendirme (Şirketin bunlar üzerinde gerçekleştirdiği tüm tadilatlar dâhil olmak üzere), hep birlikte, bu konuyla ilgili olarak siz ve Şirket arasında gerçekleştirilen anlaşmanın tamamını teşkil eder ve bu konuyla ilgili olarak siz ve Şirket arasında daha önce veya eş zamanlı olarak yapılmış olan tüm anlaşma ve uzlaşmaların yerine geçer. Burada açıkça belirtilmedikçe, bu Kullanım Koşulları, Şirketin yetkilisi tarafından imzalanmış yazılı bir araç haricinde, taraflarca herhangi bir şekilde tadil edilemez, değiştirilemez ve bunlara ilave yapılamaz. Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir kısmının, yetkin yargı yetkisine sahip bir mahkeme tarafından geçersiz veya uygulanamaz bulunması durumunda, bu Kullanım Koşullarının geri kalanı, tarafların niyetini makul olarak etkileyecek şekilde yorumlanacaktır. Başlıklar sadece referans amaçlıdır ve ilgili bölümün kapsamını veya içeriğini hiçbir şekilde tanımlamaz, yorumlamaz veya açıklamaz. Buradaki hiçbir hüküm, Şirketin yetkilisi tarafından imzalı yazılı bir feragat olmadığı sürece feragat edilmiş olarak (hareket veya kusurla) kabul edilemez. Bu Kullanım Koşulları, Şirketin bir yetkilisinin önceden alınmış yazılı izni olmadan bu Kullanım Koşullarını kısmen veya tamamen devir veya transfer etmeyeceğiniz şartıyla, her tarafın devredileni ve halefinin yararına olacak şekilde yürürlüğe girecek ve bağlayıcı olacaktır.

9.7. Hizmetin Bir Sonraki Sahibi, Şirket Birleşmesi/Satın Alma. Hizmeti kullanarak, Şirketin ve onun şirketlerinden birinin, Hizmetin birleşme, satın alınma ve satışı veya Şirketin varlıklarının tamamının veya tamamına yakınının satılması durumunda, Hizmetle ilgili haklarını ve yükümlülüklerini ilgili bir sonraki sahip veya operatöre devredeceğini kabul edersiniz. Böyle bir birleşme, satın alma veya satış durumunda, Hizmeti kullanmaya devam etmeniz, Hizmetin bir sonraki sahibinin veya operatörünün Kullanım Koşullarına ve gizlilik politikasına tabi olmayı kabul ettiğiniz anlamına gelir.

9.8. Beka. Bu Kullanım Koşullarının “Tazminat”, “Sorumluluğun Sınırlandırılması”, “Yasa ve Mahkeme Yerinin Seçimi”, “Ücretler ve Faturalandırma”, “Şirketin Gönderileriniz Üzerindeki Hakları”, “Yasal Yollar” ve “Yasal Uyarılar” başlıklı paragrafları, sonlanma sonrasında da geçerli olmaya devam edecektir.

10. Tanımlar.

 • “İştirakler”, Şirket ve onun doğrudan ve dolaylı ana şirketleri, temsilcileri, lisans verenleri, dağıtıcıları, iş ortakları, tedarikçileri ve iştirakçileri (ve bunların ilgili yetkilileri, yöneticileri, çalışanları ve temsilcileri) anlamına gelir.
 • “Super English Hesabı”, Hizmette kayıtlı olan kullanıcı hesabı anlamına gelir.
 • “Super English İçeriği”, dijital bir formda Hizmet üzerinden aldığınız veya Hizmet aracılığıyla eriştiğiniz, Şirkete veya üçüncü taraf lisans verenlere ait olan, müzik, görüntü, metin ve diğer materyaller anlamına gelir.
 • “Gizlilik Politikası”, Hizmet ana sayfasının altında bulunan bir bağlantıya tıklayarak bir kopyasının görüntülenebileceği, Şirketin Gizlilik Politikası anlamına gelir. Bu politika, Gizlilik Politikasında belirtilen koşullar dâhilinde, Şirket tarafından zaman zaman tadil edilebilir, değiştirilebilir veya gözden geçirilebilir.

“Kayıt Bilgileri”, Super English Hesabı için kaydolurken ve Hizmeti kullanma üzere tarafınıza sağlanan yükleme süreci sırasında tarafınızdan Şirkete veya Hizmete sağlanan bilgiler anlamına gelir (eşsiz üye (kullanıcı) adı, şifre ve geçerli e-posta adresiniz dâhildir).

11. Garantili İngilizce Öğrenme ve Para İade Kampanyası

Garantili İngilizce Öğrenme ve Para iadesi almak için öğrencilerin uyması gereken kurallar aşağıdaki gibidir;

 • Garantili İngilizce Öğrenme kampanyası yalnızca Standart ve Yoğun ders programları altında yer alan COMBO ve üstü paketler için geçerlidir. Bu kampanya yalnızca fiyat tablolarımızda yer alan Standart Program altında bulunan COMBO ve ÖZEL paket ile Yoğun Program altında bulunan COMBO ve ÖZEL paketlerde geçerlidir. Bu paketlerinde dışındaki paketlerde İngilizce Öğrenme Garantisi sağlanamamaktadır.
 • Öğrencinin derslere tam ve eksiksiz katılımı esastır.
 • Yoklamalar ders başında ve sonunda sistem tarafından otomatik olarak alınmaktadır.
 • Öğrenci derste aktif olduğunu göstermeli, derse chat bölümünden ve/veya mikrofon ile bağlanarak soru sorarak, geri bildirim yaparak iştirak etmelidir.
 • Bir yıl boyunca ara vermeden derslere katılmanız esastır. Ders ve eğitime her ay aralıksız girmek gerekmektedir. Bir(1) yıl, öğrencinin eğitime başladığı aydan itibaren 12 ay boyunca (12. ay dahil) eğitime aralıksız devam etmesi demektir.
 • Öğrenci eğitime başladığı sırada seçtiği paketten daha düşük bir pakete geçemez. Daha az ders saati olan bir pakete geçilmesi durumunda kampanya şartları sağlanmamış olur ve para iadesi hakkından yararlanamaz.
 • Her ay derslerin en az %80’ine katılmanız gerekmektedir. Bir takvim ayı içinde açılan derslerin %80’inden azına iştirak eden öğrenciler kampanya hakkını kaybeder ve para iadesi alamaz.
 • Eğitmenlerin verdiği ödevleri eksiksiz yaparak zamanında teslim etmeniz gereklidir.
 • Öğrenciler eğitime başlamadan önce ön testi tamamlamıdır.
 • Öğrenci aktif bir yılın sonunda son testi tamamlamalıdır.
 • Öğrencinin aktif bir yılın sonunda girdiği son test sonucu eğitimin başında yapılan ön testten yüksek ise öğrenci İngilizce öğrenmiş sayılır.
 • Öğrenci, Öğrenme Garantisi’ne hak kazanmak için yukarıdaki tüm katılım şartlarını yerine getirmelidir.
 • Öğrenci yukarıdaki tüm koşulları sağlamasına rağmen İngilizce öğrenememesi durumunda Para İadesi son ay ödediği tutarı geçemez.
 • SuperEnglish kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

12. Sorular.

Bu Kullanım Koşulları hakkında soru veya yorumlarınız varsa, lütfen web sitemizde bulunan numaradan bizi aramaktan veya [email protected] adresini kullanarak bize e-posta göndermekten çekinmeyin.

Burada açıkça verilmemiş her türlü hak saklıdır.